Manapság világszinten kiemelkedő jelentőségű kérdéssé vált, hogy az emberi tevékenység hogyan hat általában a természetre, illetve a közvetlen környezetünkre. Sokat hallunk energiaválságról, globális felmelegedésről, karbon lábnyomról, károsanyag kibocsátásról…, ugyanakkor jobbító szándékú mozgalmakról, kisebb-nagyobb természetvédő közösségekről és állami szintű döntéshozók ez irányú munkáiról is. Mindezek hatására egyre többen már napi tevékenységünk során is tudatosan figyelünk arra, hogy életvitelünk, energiafelhasználásunk minél kevésbé terhelje a természetet, illetve a közvetlen környezetünket. Beépítjük hétköznapi tevékenységünkbe a szelektív hulladékgyűjtés szokását, bio-élelmiszerek fogyasztását vagy pl. a takarékos izzók használatát.
Amikor olyan nagy volumenű tervet fontolgatunk mint a házépítés, remélhetőleg egyre több építtető tudatosan átgondolja, hogy a téglaépítés alternatívájaként milyen építőanyagokat választhat háza megépítéséhez és hogy az elkészült ház fenntartását milyen alternatív energiák felhasználása által tudná biztosítani, – és nem csupán anyagi megfontolásokat, hanem környezeti szempontokat is figyelembe vesz.
Könnyűacél vázszerkezet választása esetén sok olyan érvet tudunk felsorolni, melyek meggyőzőek lehetnek a környezettudatos építés mellett.
Maga az acél egy ötvözet, amit a föld természetes ásványkincseinek egyikéből, a vasércből vonnak ki. Az acélt képlékeny alakítással – kovácsolással, hengerléssel – lehet megmunkálni. Az acél tehát nem fosszilis energiaforrásból származik, mint pl. a földgáz, kőszén vagy kőolaj, így előállításakor nem keletkezik annyi káros anyag, mint a fosszilis eredetű anyagok égetésekor és az acél előállítási költsége is alacsonyabb. Az acél jelentős környezetkímélő tulajdonsága az is, hogy teljes egészében újrahasznosítható.
A Fémház vázszerkezetét hidegen hengerelt eljárással készítik, a milliméter pontos tervezést követően méretpontosra gyártják és csak a kész szerkezetet szállítják az építkezés helyszínére. A gyártás során nagyon kevés vágási hulladék keletkezik és mivel az acél könnyű, a szállítási költség közel sem olyan magas, mint például beton vagy tégla szállítása esetén. A szállítás során a szállító jármű üzemanyag felhasználása és így a káros anyag kibocsátása is jóval kevesebb, mint nehéz építőanyagok szállításakor.
Az összeszerelés ún. szárazépítési technológiával készül, ami azt jelenti, hogy a vázszerkezet összeállításakor nem használunk vizet, hanem az acélszerkezet elemeit csavarozással állítjuk össze. Szintén szárazépítési technológiát alkalmazunk a szerkezet borításához, a homlokzati falak gipszrost és a belső falak gipszkarton borításához.
A gépészeti csövek és az elektromos vezetékek könnyen elhelyezhetők a falszerkezetben, nincs szükség fal-, illetve horonyvésésre, sem a vésések nyomainak eltűntetésére. Ez a technika kevesebb energiát, időt és anyaghasználatot igényel, a munkaterület is tisztán tartható és jóval kevesebb sitt keletkezik, mint a téglafalak csövezésekor, vezetékelésekor.
Fémházaink fűtési-, hűtési energia, illetve meleg víz ellátását hőszivattyúval biztosítjuk. A levegővel működő hőszivattyú az egyik folyton újratermelődő energiaforrást, a levegőt, azaz a környezet hőjét használja. A megújuló energiaforrással működtetett szivattyú fenntartási, üzemeltetési költsége alacsony, kimondottan energiatakarékosnak mondható.
Házunk takarékos energiagazdálkodási rendszerét napelemek telepítésével tovább fejleszthetjük.
A környezettudatos gépészeti és elektromos energiafelhasználás mellett jelentős figyelmet fordítunk Fémházaink szigetelésére és a nyílászárók kiváló minőségére. Az ablakok háromrétegű termo üvegezéssel, a szigetelések minden oldalról hőhíd-mentesen kerülnek beépítésre.
A felsorolt pozitívumoknak köszönhetően A Fémház rendszer energetikai besorolása AA+, ami „Kiemelkedően nagy energiahatékonyságú” minősítést jelent, illetve megfelel a „közel nulla energiaigény” építésügyi előírásainak.
A környezettudatos építést követően a Fémházunkba költözés után is folytathatjuk felelősségteljes életvitelünket, ha kimondottan energiatakarékos háztartási gépeket vásárolunk, ha kevesebb szintetikus vegyi anyagot használunk, ha kevesebb vizet folyatunk el feleslegesen vagy pl. nem vásárolunk, használunk eldobható műanyag csomagolású termékeket. Annál nagyobb öröm pedig kevés van, mint amikor új otthonunk teraszán eszegetjük a saját termelésű, vegyszermentes zöldségeinket, gyümölcseinket.
Ha a fenti érvek mégsem volnának teljes mértékben meggyőzőek az Ön számára, megértjük. Értjük – ha ellenvetésként felveti -, hogy a környezettudatos megközelítés kevéssé passzol a „könnyűacél vázszerkezetes Fémház” szavak által keltett érzethez…, de megnyugtathatjuk. A megrendelési szerződéstől számított hat hónap múlva egy olyan megfizethető áron, gyorsan felépült, kiváló minőségű, energiatakarékos háza lehet, ami hangulatos homlokzati és otthonos belsőépítészeti kialakításával megjelenésében nem különbözik a hagyományos építésű házaktól, egyúttal Ön jó érzéssel konstatálhatja, hogy háza építésével jelentős mennyiségű időt, energiát és pénzt takarított meg és végül meleg hangulatú otthonba költözhetett.